Kategorie

Akce

Aktuálně nejsou žádné akce

Zajímá Vás jak se podlaha klade na různé podklady a jak dosáhnout co nejlepšího výsledku? Klikně zde.

Doprava a platba

Co je vinyl?

Výroba přírodního linolea prošla za cca 150 let existence technologickými změnami, ale podstata zůstává, je založená na použití výhradně přírodních, obnovitelných a recyklovatelných surovin. Moderní linoleum je ekologické, odolné, s širokým výběrem barev a snadno se udržuje.

Další výhodou je velká schopnost zvukové i tepelné izolace. Dlouhou životnost a vysokou odolnost zaručuje speciální povrchová úprava – tenký film tvořený syntetickými látkami, zajišťující vysokou úroveň ochrany před pronikáním nečistot do linolea i před mechanickým poškozením. TAKZVANÁ NÁŠLAPNÁ VRSTVA. Linoleum se tradičně vyrábělo v pásech, které se na podklad lepily, a v této formě se vyrábí stále. Kromě toho se začaly vyrábět dílce, které se také lepí i instalují jako plovoucí podlaha. Plovoucí podlahy nejsou pevně spjaty s podkladovou vrstvou. Jednotlivé dílce jsou spojeny zámkovým spojem. Lamely i čtverce se v pravém slova smyslu spojují zaklekáváním.

 

Plastový následovník

U nás se název lino (linoleum zkráceně) běžně používal pro krytinu z PVC(polyvinylchlorid).PVC je jedním z nejstarších a nejpoužívanějších plastů. Důvodem je poměrně levný způsob výroby a vlastnosti jako například snadná zpracovatelnost, značná chemická a tepelná odolnost. Podlaha z PVC je levná, trvanlivá, dobře akumuluje teplo a snadno se čistí. Nároky na její údržbu jsou minimální, je hygienická a nehořlavá. Jednotlivé části PVC podlahovin lze poměrně snadno spojovat svařováním. V posledních letech se více používá termín vinylové krytiny, nicméně v obou případech jde o podlahovinu z PVC. Přesto existují rozdíly: heterogenní PVC jsou krytiny vrstvené z několika vrstev zajišťující rozměrovou stabilitu, útlum hluku, tepelnou izolaci, dekorativní vrstvu a vrchní PUR ochrannou vrstvu – nazývanou „nášlapná vrstva“. Homogenní PVC je krytina z jedné vrstvy materiálu v celé tloušťce. Lidově se za PVC (lino) považuje to, co je vyráběno v rolích a vinyl v dílcích (lamelách). Velkou výhodou těchto krytin, respektive jejich povrchu, je odolnost proti vlhkosti.

 

Ekologický vinyl

Trendem posledních let u PVC (vinylových) krytin je dokonalá imitace vzhledu přírodních materiálů (dřeva, kamene, keramiky, betonu i koberce) nejen vizuální , ale i na dotyk. Tomuto trendu podléhají i laminátové podlahy. Nicméně hlavním směřováním nejen v odvětví podlahových krytin je trvalá udržitelnost – výrobní procesy, které nepoškozují životní prostředí a z obnovitelných surovin. Nová vinylová podlaha je ekologická, a to jak z hlediska procesu výroby, tak i užívání a recyklace. Základem je organický polyuretan, místo chemických přísad se používá řepkový nebo ricinový olej. Neobsahuje chlór, změkčovadla ani rozpouštědla. Krytina je zcela bez zápachu, emisí a plně recyklovatelná, v podstatě je možné ji likvidovat s běžným domácím odpadem. Dojde-li k požáru, z podlahy neunikají toxické plyny, ani se téměř neuvolňuje kouř. Pozitivní vlastnosti zůstávají zachovány: je extrémně odolná, nevadí ji vlhkost, chemické ani mechanické vlivy na podlaze (až na výjimečné případy)nezanechávají žádné stopy. Díky vysoké UV odolnosti nedochází i přes vystavení slunečnímu záření k blednutí dekoru. Kompaktní PUR povrch se velmi snadno udržuje čistý. Použít lze všechny běžné čisticí i dezinfekční přípravky. Většinu běžných skvrn (například inkoust nebo víno) je možné bez problému odstranit.

 

ÚDRŽBA PODLAHY

Čištění a celková údržba vinylové podlahy je snadná a nevyžaduje velkou námahu, zametáme či vysáváme ji jako ostatní krytiny, pravidelně vytíráme vlhkým hadrem nebo mopem, dbáme, aby na ní nezůstávala voda. Na vinylových krytinách nenechávají obvykle své stopy ani kolečka kancelářských křesel. Nejvhodnější je však používat u židlí i dalšího podobného nábytku kolečka typu „W“ tedy z měkkého plastu na tvrdém jádru. Větší pozornost při údržbě věnujeme vstupním a jiným frekventovanějším místům, při vyšším znečištění zvolíme některý ze speciálních čističů na PVC.


Akce

Aktuálně nejsou žádné akceKošík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Doprava a platba